Sobota, Czerwiec 19, 2021
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Galeria
Kontakt
Szukaj
urząd regulacji energetyki
Fermy wiatrowe
energia słoneczna
energia wiatru
Energia geotermalna
nasza galaktyka
Energia odnawialna
dowcipy i kawały
OŹE w Polsce
elektrownie wodne
Nieodnawialne źródła energii
Galeria
Ciekawe książki
Nowości
Gry -NAJLEPSZE-
Energia wiatru
Energia słońca
Energia geotermalna
Nieodnawialne źródła
Zarabianie w sieci
Smieszne filmiki


Dobra książka
Co to jest? Ekologia, energia odnawialna, ocieplenie klimatu, recykling Czysta ziemia
Czysta namiętność / Niebezpieczny pocałunek"Suzanne Enoch
Picie. Opowieść o miłości
500 000 opowieści o miłości
Francuskie opowiadania o miłości
Biologia: Ekologia. Ewolucjonizm
Green science Energia słoneczna
Energia odnawialna
Łowca promocji
Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze promocje handlowe (każdej branży)
zapisz się na listę poniżej.Podając email .


Energie odnawialne to takie,których źródła są niewyczerpane i których eksploatacja powoduje możliwie najmniej szkód w środowisku
Energia wiatru


Wiatrak wynaleziono około Iw.p.n.e.używany do mielenia zboża lub pompowania wody ,znajduje dzisiaj,choć w innej postaci ,zastosowanie w elektrowniach wiatrowych. Energia kinetyczna wiatru (minimum 15kmh)powoduje ruch obrotowy turbiny i produkcję elektryczności .Zasada podobna do tej jak w rowerowym dynamie


ENERGIA SŁONECZNAKolektor fotowoltaiczny przekształca energię słoneczną w energię elektryczną .Kolektor składa się z półprzewodnikowych złączy zawierających elektrony . Wzbudzone przez promieniowanie słoneczne elektrony przemieszczając się produkują elektryczność .
Kolektor skupiający , inaczej wysokotemperaturowy -100stopni C,to ogromna wklęsłe zwierciadło ,które odbiera promieniowanie z ruchomych reflektorów .
Technologia przyszłości Energii
prądów morskich
Umieszczone pod wodą turbiny napędzane są energią prądów morskich.Produkowana energia elektryczna transportowana jest podwodnym kablem do sieci na lądzie Energia elektryczna, a raczej jej niedostatek, staje się problemem globalnym. Dlatego na całym świecie trwają próby opracowania nowych sposobów produkcji elektryczności. Gwałtowne zjawiska atmosferyczne, takie jak ostatnio w Polsce (brak prądu w regionie Szczecina po opadach śniegu), skłaniają specjalistów do formułowania nowej strategii energetycznej.
Technologie tradycyjne Energia
spadku wód
Energia mechaniczna wody wprawia w ruch turbinę i za pomocą alternatora przekształcana jest w energię elektryczną .Moc zależy od wysokości spadku wody i od przepływu
energia geotermalna
W niektórych skałach ,na pewnych głębokościach krąży energia w postaci pary wodnej lub gorącej wody .Ta cieplna energia wnętrza Ziemi może być wykorzystywana w sposób bezpośredni lub bezpośredni . > - Energia wnętrza Ziemi ma tę istotną przewagę nad niektórymi innymi OZE, że jej zasoby są dostępne niezależnie od warunków klimatycznych czy też wahań pogody. Jakimi jeszcze pozytywnymi cechami wyróżnia się energia wnętrza Ziemi? - Zasoby energii geotermalnej występują w każdym miejscu na Ziemi, co daje możliwość pozyskiwania jej w pobliżu odbiorcy. - Energia wnętrza Ziemi to stale dostępne źródło energii. - Instalacje oparte o wykorzystanie energii geotermalnej odznaczają się stosunkowo niskimi kosztami eksploatacyjnymi.
Energia wnętrza Ziemi ma tę istotną przewagę nad niektórymi innymi OZE, że jej zasoby są dostępne niezależnie od warunków klimatycznych czy też wahań pogody. Jakimi jeszcze pozytywnymi cechami wyróżnia się energia wnętrza Ziemi? - Zasoby energii geotermalnej występują w każdym miejscu na Ziemi, co daje możliwość pozyskiwania jej w pobliżu odbiorcy. - Energia wnętrza Ziemi to stale dostępne źródło energii. - Instalacje oparte o wykorzystanie energii geotermalnej odznaczają się stosunkowo niskimi kosztami eksploatacyjnymi. -Choć energia geotermalna jest szeroko rozpowszechniona, nie wszędzie, gdzie występuje można ją łatwo pozyskiwać. W Polsce wody geotermalne znajdują się pod powierzchnią blisko 80% terytorium, ich eksploatację utrudniają jednak niesprzyjające wydobyciu warunki i wysokie koszty budowy instalacji. -Pozyskiwanie energii geotermalnej wymaga poniesienia dużych nakładów inwestycyjnych na budowę instalacji. -Istnieje ryzyko przemieszczenia się złóż geotermalnych, które na całe dziesięciolecia mogą „uciec” z miejsca eksploatacji. -Efektem ubocznym korzystania z energii geotermalnej jest niebezpieczeństwo zanieczyszczenia atmosfery, a także wód powierzchniowych i głębinowych przez szkodliwe gazy i minerały. Jednym z nich jest siarkowodór (H2S), który w niskich stężeniach posiada charakterystyczny zapach, określany jako „zapach zgniłych jaj”, a w wysokich stężeniach może być niebezpieczny dla ludzkiego zdrowia. -Elektrownie geotermalne powinny więc kontrolować ilości emitowanego siarkowodoru,pyłów i innych zanieczyszczeń. -Problemem może być również korozja rur.
Technologia przyszłości Energii
pływów morskich


Umieszczone pod wodą turbiny napędzane są energią prądów morskich.Produkowana energia elektryczna transportowana jest podwodnym kablem do sieci na lądzie Energia elektryczna, a raczej jej niedostatek, staje się problemem globalnym. Dlatego na całym świecie trwają próby opracowania nowych sposobów produkcji elektryczności. Gwałtowne zjawiska atmosferyczne, takie jak ostatnio w Polsce (brak prądu w regionie Szczecina po opadach śniegu), skłaniają specjalistów do formułowania nowej strategii energetycznej.
Komentarze
zbyszko dnia sierpień 24 2011 13:29:02
Dosyć ciekawa strona
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 254
Najnowszy Użytkownik: Marek
PROMOCJE I BONUSY
Bądź na bieżąco
z promocjami handlowymi -
zapisz się
Twój mail jest bezpieczny.


Katalog Stron
Reklama
Katalog stron

Katalog stron

Darmowa wymiana linkami i pozycjonowanie strony

Wymiana linkami

Alegro Wymiana linków

Wymiana linków - Bezpośrednie linki SEO
Zarabiaj w sieci

Katalog GIGA SEOsystem wymiany linków
NAJLEPSZY298366 Unikalnych wizyt  |   Powered by powered by php-fusion v6.01.6 Š 2003-2005   |   Theme Excingomagus v1.20 Design by Nick56

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie